دوربین های حرارتی

دوربین های حرارتی
پنجشنبه 11 دی 1348 - 03:30

دوربین های حرارتی 
 
دوربین های حرارتی، بر خلاف دیگر دوربین ها، برای تشخیص اجسام، به گرما متکی هستند. با استفاده از دوربین های حرارتی، میتوانید تمام فعالیت های 24 ساعت را بخوبی ثبت و ضبط کنید.
دوربین های حرارتی چیست؟
دوربین های حرارتی ابعاد کاملاً جدیدی از نظارت امنیتی را ارائه می دهند. به طور کاملا خلاصه و واضح باید گفت که، برخلاف نور مرئی ، گرما را می بینند و به این شکل قادرند در تاریکی مطلق هم، انسانها و اجسام دیگر را بخوبی شناسایی کنند.
از این دوربین ها می توان با سیستم های امنیتی IP و آنالوگ هم استفاده کرد. کاربرد دوربین های حرارتی به نوعی است که با هر دو درگاه Ip و آنالوگ همراه اند و میتوانند آنها را به یک مورد افزودنی مناسب برای سیستم امنیتی شما تبدیل می کنند
 
اساس کار دوربین های Thermal
تصاویر ارائه شده توسط دوربین های امنیتی حرارتی به گرمایی که از فرد ساطع می شود ، وابسته هستند. بنابراین برای شناسایی در مناطق حساس که سوء استفاده کنندگان با پوشاندن خود جلب توجه نمی کنند، گزینه بسیار خوبی به شمار میرود. دلیل استفاده از این دوربین ها در مناطق حساس، دیدن حرارت و گرمای آنها است. اگر در حال حاضر یک دوربین امنیتی دارید، اضافه شدن این دوربین ها، میتواند عملکرد امنیتی شما را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشد.
 
مزایای دوربین های حرارتی
+لنز دوربین های حرارتی، گرما را می بیند
همانطور که دانستید دوربین های امنیتی حرارتی به جای نور ، گرما را می بینند و فناوری این دوربین ها به کاربر این امکان را می دهند تا بدون توجه به سطح نور، آنچه را در جریان است ، ببینند.
از آنجا که تلاش های جنایی در پوشش تاریکی انجام می شوند، این دوربین ها مکمل عالی ای برای سیستم نظارتی به حساب می آیند. می توانید با اتصال به اینترنت امن، به دوربین ها دسترسی داشته باشید، حتی اگر خارج از آن محیط باشید. در بسیاری از موارد ، صرفاً داشتن دوربین های نظارت تصویری در یک مکان ، تلاش های سارقان را خنثی می کند،
همچنین یکی از ویژگی های دوربین های حرارتی آن است که این دوربین ها میتوانند حتی تصویر افراد را بخوبی ثبت کنند که در نتیجه تشخیص سارق و مجرم به آسانی هرچه تمام تر صورت میگیرد.
+از لنز آنها چیزی پنهان نمی شود 
برای متجاوزان ، پنهان ماندن در اطراف درختان یا بوته ها در مقابل این دوربین ها، تقریبا غیرممکن است چراکه حرارت بدن آنها با درخت و موانع دیگر متفاوت است و به این شکل قابل تشخیص خواهند بود. همچنین تعداد آلارم کاذب تشخیص حرکت را نیز کاهش می دهند زیرا فقط منابع حرارتی در حال حرکت تایید می شوند و نه اشیایی مانند درختان که در باد می وزند.
در واقع دوربین های امنیتی حرارتی، هنگام نظارت بر محیط های بزرگ، نظیر  مناطق جنگلی سنگین و مناطق دیگر _که دارای انسدادهایی که مانع از مشاهده هستند میشوند هستند_ گزینه ای ایده آل محسوب میشوند. فناوری این دوربین مداربسته از گرمائی که از یک جسم یا فرد ایجاد می شود برای شناسایی مکان آنها استفاده می کند. این فن آوری که توسط این دوربین ها مورد استفاده قرار می گیرد ، نیاز به یک منبع نور خارجی برای بهره برداری ندارد.
+از مسافت های خیلی دور هم شکار میکند
انرژی حرارتی به طور کلی سریعتر از نور مرئی حرکت می کند. این بدان معنی است که دوربین های Thermal می توانند متجاوزان بالقوه را از مسافت های بسیار دوری تشخیص دهند و به کاربران فرصت بیشتری برای واکنش در مقابل آنها می دهند و حتی میتوان بسرعت به پلیس گزارش داد.
+شرایط دشوار ، مشکلی برای این نوع دوربین ها نیست 
علاوه بر ردیابی افراد در تاریکی، در شرایطی که فضای بیرونی، کمتر از حد ایده آل باشد، برای ثبت فعالیت ها نیز مناسب هستند. این که آیا طوفان قدرتمندی اتفاق می افتد یا مه غلیظی وجود دارد و یا اینکه شرایط به دلیل ماهیت کار شما به خطر بیفتد ، دوربین های حرارتی هنوز هم می توانند افراد و اشیاء را از طریق گرما تشخیص دهند و اینگونه موانع، در روش کار دوربین های حرارتی، اختلالی ایجاد نمیکنند.
” سیستم های دوربین امنیتی IP قابل تنظیم است و یک سرمایه گذاری خردمندانه به حساب می آید “
مطمئناً می توان یک سیستم هوشمندانه را در نظر گرفت که شامل دوربین های مداربسته حرارتی باشد. همه سیستم های نظارت تصویری، برای نیازهای امنیتی فردی مناسب نیستند. ترکیب تصاویر حرارتی با سیستم نظارت بیرونی فعلی شما به محافظت از نمای خارجی ملک شما کمک می کند.
 

دسته بندی ها :