دوربین مداربسته صنعتی )دوربین باکس (Box چیست؟

دوربین مداربسته صنعتی )دوربین باکس (Box چیست؟
پنجشنبه 11 دی 1348 - 03:30

دوربین مداربسته صنعتی دوربین باکس Box چیست؟
به دوربین باکس (Box) ، دوربین صنعتی نیز گفته می شود. این نوع دوربین ها هم در فضای خارجی استفاده می شود و هم داخلی. با ویژگی های این نوع دوربین آشنا شوید !
دوربین صنعتی چیست؟
به دوربین مداربسته باکس (Box) که به معنای دوربین جعبه ای است، اصطلاحا دوربین صنعتی گفته می شود(مانند تصاویر زیر که دوربین ها حالت جعبه ای دارند). در دوربین مداربسته باکس می توانید نوع حافظت در برابر آب و هوا(IP66,IP67,…) ، وضوح دوربین ، نوع سیگنال ویدیویی و از همه مهم تر نوع لنزی که مورد نیاز شماست  را بسادگی انتخاب کنید. این نوع دوربین ها، هم در فضای خارجی استفاده می شوند و هم در محیط داخلی کارایی دارند.
  
کاربرد دوربین صنعتی
قطعا زمانی که ویژگی تغییر لنز در دوربین های صنعتی را داشته باشیم، کاربرد آنها تخصصی تر و بیشتر می شود. برخی از لنز های قدرتمند عبارتند از؛
1.  Fix
2. Varifocal
3. Motorize
4. AutoIris
این ویژگی انتخاب لنز، یک مزیت است در مقابل دوربین های دام، چرا که آنها قابلیت تعویض لنز ندارند.
البته با توجه به اینکه این دوربین ها برای فضاهایی که نیاز به زاویه دید بسته تری دارند، مورد استفاده قرار میگیرد، باید گفت که کمی کاربرد آنها محدود خواهد بود.
دوربین باکس به دلیل شکل ظاهری ای که دارد(حالت جعبه ای) و مشخص بودن جهت لنز آن، در مقابل دوربین های دام، دارای ضعف است. منظور از ضعف چند نکته است:
اول) اینکه برای سودجویان جهت لنز مشخص بوده و می توانند با پوششی از جلوی آن عبور کنند و یا جهت آن را تغییر دهند.
دوم) اینکه دوربین باکس فقط می تواند یک جهت را تصویربرداری کند اما دوربین دام با چرخش لنز چندین جهت را (از 25 تا 360 درجه) تصویربرداری می کند.
ویژگی دید در شب دوربین صنعتی
عموما دوربین های صنعتی را فاقد دید در شب می دانند، یعنی آنها را از IR LED بی بهره می دانند که  این موضوع کاربرد آنها را در فضای خارجی کمتر می کند. البته هستند دوربین های باکسی که علاوه بر داشتن ویژگی های فوق العاده، دارای IR نیز باشند و برای شب نیز تصاویر را به خوبی ضبط کنند