دوربین بولت (Bullet ) چیست؟

دوربین بولت (Bullet ) چیست؟
پنجشنبه 11 دی 1348 - 03:30

دوربین بولت (Bullet ) چیست؟
 
دوربین مدار بسته بولت چیست؟
یکی از دوربین های مداربسته پرکابرد در تمام صنایع، دوربین بولت ( Bullet camera ) است. معنای لغوی آن دوربین گلوله ای است که به خاطر شکل ظاهری آن اینگونه اسم گذاری شده است. این دوربین در انواع مختلف و ابعاد متفاوتی وجود دارد و اجزای آن شامل بدنه استوانه ای، لنز، پایه و … میشود.
کاربرد دوربین بولت
با توجه به اینکه دوربین های مداربسته بولت هم در نوع شبکه وجود دارند و هم در نوع آنالوگ ، باید بر اساس نیازتان (از نظر کیفیت تصویر) یک کدام را انتخاب نمایید. ویژگی های بسیاری از جمله ضدآب و ضدضربه بودن بیشتر این دوربین ها ،کاربرد آنها را در فضای خارجی بیشتر کرده است، مانند محوطه های بیرونی بانک ها و مجتمع های مسکونی ، درب اصلی فروشگاه ها و هتل ها و … .
 
دوربین مداربسته بولت دید در شب
دوربین های مداربسته بالت از نظر کیفیت، عموما دو نوع هستند؛ یا دید در شب IR دارند و یا علاوه بر IR از ویژگی Day & Night نیز بهره می برند. این دوربین ها تصاویر با کیفیت تری را ارائه می دهند و قطعا هزینه بیشتری هم دارند. البته این نوع دوربین ها برد نسبتا بالایی دارند و ماکزیمم مقدار آنرا می توانید در دیتاشیت هر دوربین مشاهده کنید.
ویژگی Day & Night : این ویژگی در دوربین های مداربسته به این صورت است که اگر شب، حتی کمی نور هم در فضا وجود داشته باشد، دیگر مادون قرمز را روشن نکرده و از همان نور برای ضبط تصاویر با بهترین کیفیت استفاده می کنند و به این شکل از ضبط تصاویر به شکل سیاه و سفید جلوگیری میشود.
زاویه دید دوربین بولت
در دوربین های گلوله ای دو نوع لنز وجود دارد، لنزهای ثابت و لنزهای قابل تغییر یا وریفوکال (Varifocal).
و همانطور که در مقاله دوربین های دام گفته شد، لنزهای وریفوکال، لنزهایی هستند که امکان تغییر فاصله کانونی را در بازه ای محدود به شما می دهند و البته که کمی روی قیمت دوربین ها هم تاثیر خواهند گذاشت. این قابلیت باعث خواهد شد شما بتوانید زاویه دید دوربین خود را بخوبی تنظیم کنید.
بنابراین دوربین های بولت به لحاظ لنز به 2 نوع تقسیم می شوند :
1 . دوربین مدار بسته Bullet با لنز ثابت ( Fixed Lens Bullet Camera )
2 . دوربین مدار بسته Bullet با لنز وریفوکال ( Varifocal Lens Bullet Camera )
مزایای دوربین Bullet
نصب ساده و راحت
دارای ویژگی ضد آب
دارای ویژگی دید در شب
مورد استفاده هم در فضای داخلی و هم خارجی
دارای انواع مختلفی ازجمله سیمی و بی سیم